GSNT
İTÜ Güzel Sanatlar Bölümü

"Karakartal’ın İzinde Beşiktaş" Fotoğraf Yarışması

Nis 26, 2019

fotograf-yarısması-bjk


Beşiktaş JK, kulüple Beşiktaş İlçesini ilişkilendiren fotoğraflar özelinde çok özel bir fotoğraf yarışmasına imza atıyor. Beşiktaş JK’nın ve Semt’in köklü kültürünü konu edinen yarışmaya katılım, 26 Mayıs 2019’a kadar sürecek.

“Karakartal’ın İzinde Beşiktaş” Fotoğraf Yarışması ile katılımcıların eserleri; Beşiktaş JK’nın 116 yıllık tarihi boyunca semt ile kurduğu ilişkiyi görselleştirecek.

Beşiktaş’ın tarihi dokusu, sosyal ve kültürel yaşamı, semt sakinlerinin taraftar olarak profili ve sosyal yaşamda, gündelik hayatın içindeki Beşiktaş JK’nın; sporun, futbolun semt ve ilçe ile ilişkisini belgeleyen fotoğraflar, yarışma kapsamında değerlendirmeye alınacak.

Amaç, semt kimliği ile örtüşen kulüp değerlerini anımsamak

1903 yılında Beşiktaş’ın Serencebey Mahallesi’nde kurulan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 116 yıllık tarihi boyunca Beşiktaş semti ve sakinleri ile iç içe geçen bir sosyal yaşamın aktörü konumunda. Sokaklarında yüz yılı aşan bir zaman boyunca sporla iç içe bir yaşam süren Beşiktaş ilçesinde; “Karakartal’ın İzinde Beşiktaş” teması ile Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Beşiktaş İlçesi ile sosyo-kültürel ilişkisini belgelemek, semt tarihini Beşiktaş JK tarihi ile ilişkilendirerek aktarmak ve semt kimliği ile örtüşen kulüp değerlerini anımsamak, yarışmanın temel amacını oluşturuyor.

Fotoğrafa ilgi duyan, 18 yaş üstü herkesin katılımına açık olan ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu desteğiyle hayata geçen yarışmaya, 10 Mart-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında başvurmak mümkün. Yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme hakkı kazanan eserler, http://bjk.com.tr/tr/besiktas-jk-muze web sitesinde ve Beşiktaş JK Müzesi’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanacak.

Yarışma sonunda “Başarı Ödülü” kazanan 3 eser, Vodafone Park’ta 1 sezon boyunca geçerli olmak üzere VIP Koltuk, “Mansiyon Ödülü” kazanan 3 eser, Sezonluk kombine bilet başarılı bulunan 50 eser ise bahsi geçen mecralarda sergileme hakkı elde edecek.

Yarışma şartnamesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.